Potápanie

Už od stredoveku viedla cez východné pobrežie Jadranského mora hlavná námorná trasa z východu na západ. Svedčia o nej početné staroveké pamiatky na pobreží, ale aj na morskom dne. Tie nám napomáhajú spoznávať dávne námorné trasy a  oživiť udalosti z minulosti.

Potapanie Naši predkovia, skúsení námorníci, nám zanechali systém pevností postavených na ostrovných vrcholkoch kopcov za účelom kontroly námorných trás a vlastnej ochrany pred mnohými nepriateľmi.
Dole pod hladinou, na dne mora, sa nachádzajú početné vraky roztrúsené navôkol - pohrebisko lodí, ktoré zastihli silné búrky alebo možno boli potopené guľou z kanóna – krásky, ktoré nikdy nedosiahli cieľ svojej cesty.

Na druhej strane, príroda sa už oddávna stará o všetky tie zaujímavé, mnohými farbami hrajúce, nespočítateľné pôvaby, ktoré sa nachádzajú okolo útesov klesajúc kolmo smerom do mora,  vytvárajúc tak „prírodné steny“.
V potápačskom centre vo Vodiciach môžete získať všetky potrebné informácie o tom, ako sa potápať v archeologických miestach alebo ako sa dostať k známym vrakom lodí, historickým hlbokomorským múzeám. Prežite jedinečné zážitky pri potápaní sa do podmorských záhrad jednej z najkrajších a najviac chránených podmorských oblastí na svete.
Potapanie
Zdroj: www.vodice.hr